Letná škola jogy 18. -21. júla 2024

Letom nasiaknutá Banská Štiavnica, lesy, tajchy, história, kultúra a JOGA. Každý deň pobytu sa začne vašou ASHTANGOVOU rannou praxou v drevom prevoňanom štúdiu a skonči sa JEMNOU jogou a vedenou relaxáciou v záhrade, s výhľadom na Štiavnickú Kalváriu.

Vegetariánska strava, sauna, výlety do okolia, večerné rozhovory o histórii, filozofii a mytológii jogy, posedenia pri ohni.

Našou víziou je vytvoriť priestor pre stretnutie ľudí, nových aj známych, so spoločným záujmom, ktorý nás spája. Deti a psíkovia sú vítani.

O DESTINÁCII

Banská Štiavnica je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest na Slovensku. Od roku 1993 je aj zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Mesto nachádzajúce sa priamo uprostred vulkánu, ponúka množstvo historických, kultúrnych a technických pamiatok na objavovanie, ako aj oddych a relax v panenskej prírode.

JOGA

Každé ráno o 7.00 hod. sa stretneme k spoločnému cvičeniu Ashtanga jogy. Pri večerných stretnutiach bude naša prax YINovejšia a pomalšia (Jemná joga a vedená relaxácia). K dispozícii nám bude krásne udržiavaná záhrada s výhľadom na Štiavnickú Kalváriu a neprekvapia nás ani chladnejšie rána, kedy budeme cvičiť vo vzdušnom, drevom prevoňanom štúdiu, priamo v areáli nášho ubytovania.

UBYTOVANIE

Ubytovanie Aura je dostatočne v ústraní na to, aby nás nič nerušilo, a pritom kúsok od centra. Tak, aby nám zo Štiavnice nič neuniklo. Všetky izby majú prístup do kúpeľne so sprchovým kútom alebo vaňou a wi-fi pripojenie. Väčšina tematicky ladených izieb má aj vlastnú TV so satelitom a niektoré aj kuchynku. Ubytovaní budete vo dvoch-, troch-, alebo štvor-lôžkových izbách. Deti a rodinní príslušníci sú vítaní.

Na relax si cez deň môžete vybrať záhradu, večer stráviť pri grile alebo ohni, zahrať si biliard či Pétangue. K dispozícii je aj nový wellness s jacuzzi a fínskou saunou.

DOPRAVA

Vlastná. Pokiaľ hľadáte odvoz z TN a okolia, radi vám po vzájomnej dohode, sprostredkujeme kontakt na ostatných a cestovné náklady môžete zdieľať spoločne.

STRAVOVANIE

Každý deň nám budú pripravované čerstvé, raňajky a večere (veg./non veg.), ktoré budú za pekného počasia podávané priamo v záhrade nášho ubytovania s výhľadom do zelene a na Štiavnickú Kalváriu. Obed si môžete pripraviť priamo vo vlastnej kuchynke (podľa typu izby), prípadne si zájsť do jednej z množstva reštaurácií a kaviarní priamo v meste.

VÝLETY

Štiavnica je malebné a fotogenické mesto. V úzkom údolí stoja kostoly, paláce bohatých ťažiarov a meštianske domy, v kopcoch nad nimi sú malé banícke domčeky, to všetko pospájané romantickými uličkami a chodníkmi so stovkami schodov. Typov na výlety a aktivity v okolí je neúrekom. Medzi tie, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť patria napríklad: bane, tajchy, Štiavnická Kalvária a cyklotrasy.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE

Podložky na cvičenie: Odporúčame doniesť si vlastnú podložku na cvičenie, ako aj uterák, dezinfekciu a iné potrebné pomôcky.

Parkovanie: Zdarma priamo v areáli Ubytovania Aura.

Internet: Vo vašom apartmáne bude k dispozícii vysokorýchlostné wifi pripojenie.

LETNÁ ŠKOLA JOGY - CENY

Single

K dispozícii sú 2, 3 a viac lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením a niektoré aj s vlastnou kuchynkou. Ak idete na pobyt sama/ sám a ste ochotná/ý zdieľať izbu s niekým je táto ponuka pre Vás:

Ubytovanie a pobytová taxa, polopenzia (raňajky, večere), 1x sauna: 178 Eur plus Joga: 97 Eur

Family

Na pobyt idete s partnerom, alebo rodinnými príslušníkmi. K dispozícii, sú 2, 3 a viac lôžkové izby s vlastným sociálnym zariadením a niektoré aj s vlastnou kuchynkou.

Ubytovanie: podľa typu izby Ubytovanie AURA Banská Štiavnica , plus pobytová taxa a wellness (1 EUR/osoba od 6 r./noc, wellness 10 Eur dospeláci a 5 Eur deti)

Polopenzia (raňajky, večere): 75 Eur osoba od 12 r., 42 Eur deti 3-6, deti do 3 rokov zdarma plus Joga147 Eur/izba (cvičiť môže každý účastník podľa uváženia).

Tešíme sa na teba alebo na vás :)

 

Typ pobytu dátum dní doprava prihlásenie
Letná škola jogy 18.-21.7.2024 4 individuálna jogavskole@gmail.com